TUR PROGRAMI VE TUR DETAYLARI
TUR TARİHLERİ

Amorgos-Santorini--Paros-Antiparos -Mykonos -Samos !!

24-29 AĞUSTOS 

5 gece 6 gün 

1100  € 

Kontenjan:  18 kişi 

Single farkı : 370 € 

**Kıkladesin en güzel chorasına sahip Amorgos !

**Görkemli coğrafyası ve mimarisiyle Yunanistan'ın en havalısı  Santorini!!

**Egenin ortasında bir kiklad rüyası Paros!!

**Jet sosyetenin gözdesi Mykonos!!

**Çam ormanları, zeytin bahçeleri ve üzüm bağlarıyla kaplı bereketli yeşil ada Samos !!


GÜNLÜK TUR PROGRAM DETAYI

1.Gün Programı

1.gün 

Sabah 07.30 Bodrum gümrükte buluşarak 08.30 feribotu ile Kos'a geçiş .

Pasaport kontrolü sonrası kale arkası limana yürüyerek 12.05 feribotu ile Amorgos'a hareket 

Yolculuğumuz 3 saat 5 dakika.İAmorgos limanında biiz bekleyen aracımızla Amorgos köyleri turumuz açıkıyoruz.lk durağımız denizin üzerinde kayalık bir uçurumun üzerine tünemiş etkileyici bir Amorgos manastırı olan Panagia Hozoviotissa ..Bu 10. yüzyıldan kalma uçurum kenarındaki manastır, Ege denizinin baştan çıkarıcı manzarasına sahipken harika bir geleneksel mimariye sahip.Aynı zamanda Luc Besson'un The Big Blue filmini çektiği Agia Anna plajını da fotoğraflayarak Chora'ya çıkıyoruz. Chora, tepedeki tarihi yel değirmenleri, kalesi ve beyaz evleri ile adeta bir tablo gibi. Daracık labirent gibi sokaklarında beyaza boyalı küp şeker gibi evleri, her biri özenle bezenmiş minik avlu ve terasları, tavanı ahşap kaplı sokak geçitleri,mavi renkli minik kilise damları, ağaçlar ve rengarenk çiçekler ile bezenmiş minik meydanları, her kapı önünde, merdivende veya begonvil altında kendine gölge yer edinmiş kedileri, yaz kış adada yaşayan şahsına münhasır yerlilerin orjinal ve özgün dükkan, kafe ve Tavernaları ile gerçekten ruhunuzu okşayan bir kasaba..
Ardından Aegilai2ye geçiyor akşam yemeği sonrası 20.15 feribotu ile Paros'a geçiyoruz (Yolculuk 3 saat)
Bizi bekleyen aracımızla otele transfer 
Konaklama Paros 


2.Gün Programı

Sabah kahvaltının ardından 09.30 da bizi bekleyen aracımızla Paros köyleri turumuza çıkıyoruz.

İlk durağımız Paros’un Mykonos’a en çok benzeyen şehri Naoussa. Deniz kenarında bulunan taverna ve kafeleri, gece kulüpleri, barları ile Naoussa hareketli ve renkli gece hayatı sevenler için uygun bir adres. Ayrıca limanda yer alan Venedik kalesi Naoussa’nın güzelliğine, güzellik katmış.

Alacağımız serbest zaman sonrası Lefkes köyüne doğru yola çıkıyoruz.Paros’un orta yerinde dağların arasında bir vadiye kurulmuş, yemyeşil bir köy Lefkes. Lefkes’in labirent gibi sokaklarından yürüyerek ulaştığınız diğer meydanında görkemli Agia Triada kilisesi bulunuyor.

Güzel sokaklarda yürüyerek aracımıza geri dönüyoruz ve öğle yemeği için Aliki'ye gidiyoruz.oldukça sakin, şirin bir balıkçı köyü Aliki. Sahil boyunca uzanan birbirinden lezzetli deniz ürünlerinin sunulduğu tavernalarında yemeğimizi aLdıktan sonra Pounda limanından Anti Paros adasına geçiyoruz .Yolculuk 7 dakika.

Paros 'un yavrusu Antiparos Tom Hanks gibi ünlülerin inzivaya çekildiği Anti Paros 15. yüzyıldan kalma bir Venedik kalesi kalıntılarına ev sahipliği yapıyor. Ortaçağ kilisesi etrafına kurulu kubik mimaride bembeyaz Cycladik evleri ve begonviller ile bezenmiş daracık sokakları ile sevimli liman kasabası..

Burada alacağımız serbest zaman sonrası Parikia'ya dönerek 19.30 da lobbyde  buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Akşam üstü lobbyde buluşarak Parikia Old Town için yürümeye başlıyoruz.İlk durağımız Panagia Ekatontapiliani yani 100 kapılı kilise, MS 326 yılında Konstantin’in annesi tarafından inşa ettirilmiş. Yunanistan’ın en eski Bizans yapılarından biri .Parikia, adanın limanı ve başkenti. Bembeyaz kayrak taşlarından oluşan tertemiz sokakları, begonvilleri, butikleri, el emeği göz nuru yapılmış ürünlerden oluşan hediyelik eşya dükkanları, kafe ve tavernaları, kiliseleri, kalesi ve güzel meydanı ile Parkia, adanın vakit geçirmesi oldukça keyifli yerlerinden biri.

Gezimizi bitirdikten sonra akşam yemeği için gerekli bilgileri misafirlerimizi veriyor ve  ayrılıyoruz.
Konaklama Paros 


3.Gün Programı

Sabah  11.00 Odaları boşaltarak klimana transfer  oluyor 11:45  feribotu ile Santorini'ye doğru yol alıyoruz.

Yolculuğumuz 3 saat 30 dakika.

Taş yapıların arasından süzülen sokaklar, limon ağaçları, erguvanlar, çinili avlular… Sabaha kadar süren eğlenceleri, eşsiz günbatımları, leziz mutfağı ve Ege’ye bakan şık teraslarıyla Yunan adalarının en havalısı Santorini.

Limanda bizi bekleyen aracımızla otele transfer oluyor ,eşyalarımızı lobiye bırakarak  Fira 'da kısa bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz.

Uçurumun tepesinde, çarpıcı güzelliği, inanılmaz manzaraları ile  Fira Köyü, Santorini’nin başkenti. Tüm adanın en güzel yeri olmakla övünen Fira’ya beyaz küp şeker şeklindeki binaları, Ege Denizi’ni izleyebileceğiniz inanılmaz manzaraları ,dar sokakları, mağazaları ile hayran kalacaksınız .

Ardından otelimize dönerek 15.00 e kadar serbest zaman alıyoruz.

15.00 te buluşarak Santorini  köyleri turuna çıkıyoruz.

İlk durağımız Megalochori köyü.

Ardından  İmeroigli köyünü üzerinden güzel Firostefani (Fira'nın tacı)ye ulaşıyoruz.

Buradan muhteşem Kaldera görüntüleri aldıktan sonra Oia 'ya geçiyoruz.Yunanistan’ın en şahane köylerinden biri olan Oia, dar sokakları, mavi kubbeli kiliseleri, gün batımını izlemek üzere inşa edilen terasları ile Kiklad mimarisinin zarafetini sunuyor.

Burada alacağımız serbest zamandan sonra otelimize dönüyoruz.

Otelimiz tam şehir merkezin de 3* Nissos Thira.

Kısa bir mola sonrası yemek için dışarı çıkabiliriz.


4.Gün Programı

Sabah kahvaltının ardından 11.00 de odalarımızı boşaltıyoruz.13.00 ekadar sserbest zaman sonrası limana transfer olarak 14:15 katamaranla Mykonos'a geçiyoruz.
Yolculuk 2 saat .

Mykonos limanda bizi bekleyen aracımızla plajlar ,yeldeğirmenleri ,deniz feneri turumuzu yaparak otelimize geçiyoruz.

Kısa bir dinlenme sonrası hazırlanarak şehir merkezine transfer oluyoruz.

Hep birlikte little Venedik-Değirmenler gibi noktaları görerek daracık sokaklarda yürüyor ve ardından akşama yemeğimizi alıyoruz.

Belirlenen saatte otelimize transfer .

Konaklama Mykonos 


5.Gün Programı

5.Gün 

Sabah 11.00 e kadar serbest zaman sonrası limana transfer ve 11.55 feribotu ile Samos'a yolculuk..Yolculuğumuz 3. saat 30 dakika .

Otele yerleşme ve serbest zaman .
Otel deniz kıyısındadır ..Denize girebilriisniz.


6.Gün Programı

Sabah geç kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz.

Aracımızda yerimizi alarak Samos köyleri için yola çıkıyoruz...Birbirinden şirin köylerinden Vourlates ziyaret noktamız.Uzun çam ağaçlarının, zeytinliklerin ve üzüm bağlarının yer aldığı bir 16. Yüzyıl köyü burası 360 metre yüksekliğinde ,deniz manzarası muazzam, misket üzümünün yetiştiği şarap bağları ve yakınlarda birçok akarsusu ile aynı zamanda İzmir'in Urla ilçesinden mübadeleyle gelip yerleşenlerin köyü..

Ardından Phytagorio'ya geçiyoruz.Pythagorio, Samos’un en önemli yerleşim yeridir. Pythagoras’un doğum yeri olarak ün kazanan adada, M. Ö. 5. Yüzyıldan itibaren ilk yerleşim alanları oluşturulmaya başlanmış ve bu sayede UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmıştır. Liman ve dar kaldırımlı yolların çevresinde hoşça bir gezinti yapmak için serbest zaman alıyoruz.

Öğle yemeğini de burada alabiliriz.

Ve son olarak adanın başkenti Vathy'e geçerek 17.30 feribotu ile Kuşadası'na bizi bekleyen aracımızla Bodrum'a dönüyoruz.

Keyifli geziler dileriz.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

Fiyata Dahil olan hizmetler

*Bodrum-Kos -Amorgos feribot bileti 

*Katapola-Aegali liman transferleri 

*Amorgos köyleri turu 
*Amorgos-Paros feribot bileti 
*Paros 2 gece konaklama ve 2 sabah kahvaltısı 

*Paros köyleri turu 

*Paros -Antiparos feribot biletleri 

*Paros  -Santorini feribot bileti 

*Santorini otel-liman transferleri 

*Santorini 1 gece konaklama ve sabah kahvaltısı 

*Araçlı Santorini köyleri turu 

*Santorini-Mykonos  feribot bileti 

*Mykonos  Otel -liman transferleri 

*Araçlı Mykonos turu 
*Mykonos 1 gece konaklama 

*Mykonos-Samos feribot bileti

*Samos köyleri turu 

*Samos otel -liman transferi 

*Samos bir gece konaklama ve sabah kahvaltısı 

*Samos-Kuşadası feribot bileti 

*Kuşadası-Bodrum transferi

*Rehberlik 

*Yunanistan bölgesel rehberlik 

*Yunanistan otelelrde alınan şehir vergisi 

*Tursab zorunlu sıgorta 

Sık Sorulan Sorular ve Koşullar
 • Mahizar Turizm hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 • Yeşil pasaport  ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.
 • Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
 • Shengen vizesi alacak ve vize işlemlerini acentamız aracılığı ile gerçekleştirecek yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 1 ay önce acenteye teslim etmesi gerekmektedir. Vizenin yetişmemesi ve  vize reddi durumlarında Mahizar Turizm'in' sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Tur programı Mahizar Turizm Acentası  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Mahizar Turizm sorumlu tutulamaz.
 • Mahizar Turizm yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Mahizar Turizm'in' hiç bir sorumluluğu yoktur. Mahizar Turizm sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Mahizar Turizm'in' herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 • Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Mahizar Turizm sorumlu değildir.
 • Bazı Yunan Adalarında bulunan Otellerde 3’lü odalarda ek yatak verilmektedir. 3’lü kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.
 • Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
SANTORİNİ-MYKONOS-PAROS-AMORGOS-SAMOS

1100 €/ Kişi Başı

TUR TARİHLERİ
REZERVASYON
capcha
BİZE ULAŞIN
 • Telefon:0 535 264 55 65
 • Saatler:09:00 - 19:00
 • Adres:Mahizar Turizm Turgutreis-Bodrum
MÜŞTERİ YORUMLARI

.İstanbul'dan Paskalya için Sakız Adası turu için ilk defa aranıza katıldım. Gezi ,Eğlence ve Bilgi anlamında çok güzel bir organizasyon oldu

Muammer Tükenmez

şimdiye kadar gittiğim turlar içinde en mükemmel turlarımı yaptım. Bodrumda benim için 1 numara Menekşe Balkı tur operatöru olarak mükemmel

Nevin Böbrek Yalnızcık

Katıldığım bütün gezilerden son derece memnun ayrıldığım Mahizar Travel'a teşekkür ederim.

Sermin Uysal