TUR PROGRAMI VE TUR DETAYLARI
TUR TARİHLERİ
 • 14 Eylül 2024 - Fiyat: ( 325 EURO) Tura Kalan Süre: 85 Gün

LEROS-PATMOS
14-15-16 EYLÜL
BUTİK KONSEPT
18 KİŞİ
349 €
Single farkı 70 € dur.
Notlar :
*Schengen vize gereklidir.
*Patmos ve Leros için kapı vizesi daha başlamamıştır.
*Yunanistan kanunlarına göre şehir konaklama vergisi check ın anında resepsiyona misafir tarafından ödenmek durumundadır.
2* Hotel 1.5 €
3* Hotel 3 €
4 *Hotel 7 € olarak ödenir.
**Hava durumuna ve teknik arızaya bağlı “force major” hallerde adalarda mahsur kalınması halinde acente sadece tur programındaki fiyata dahil hizmetleri vermekle yükümlüdür. Misafirlerin program dışı konaklama, yeme - içme harcamaları kendilerine aittir.
**Force major haller sigorta kapsamında değildir.

GÜNLÜK TUR PROGRAM DETAYI

1.Gün Programı

1.Gün Sabah 07:45 Turgutreis D marin gümrük alanında buluşarak cehck ın işlemleri sonrası 08:30 feribotu ile Leros'a geçiş.
Pasaport kontrolü sonrası Bizi bekleyen aracımızla Leros ada turumuzu yapıyoruz.Leros ,
Yetmiş dört kilometrekarelik yüz ölçümüyle (Dodecanese) On iki Adalar'ın küçük ama popüler adalarından. Tarihte pek çok kez el değiştirmiş, Cenevizler, Bizanslar derken 1523 yılında Osmanlı topraklarına katılmış, İleryoz adı verilmiş adaya. Daha sonra İtalyan işgali, II. Dünya Savaşı ve kısa süren İngiliz egemenliği. Leros nihayet 1948 yılında Yunanistan'a bağlanabilmiş..İLk durağımız Agia İsidoros şapeli.Burada fotolarımızı çekilip dileklerimizi diledikten sonra 2.Dünya savaşından kalan savaş tünelleri ziyaretimizi yapıyoruz.
Leros gibi sakin huzurlu bir adanın 2. Dünya Savaşı'nda bombarımana maruz kalmış olabileceğini insan aklından bile geçiremezken, bu müzede sergilenenler ve gösterilen çarpıcı belgesel bizi tarihle ve savaşın acıları ile yüzleştiriyor. Tarihten ders almak ve savaşlara karşı nefret tazelemek için görülmeye değer.
Büyük bir doğal liman olan Lakki, İtalyanların adayı işgalinde deniz üssü olarak kullanılmış. II.Dünya Savaşında Leros çok fazla tahribat görüyor, o kadar ki Girit'den sonra en fazla bombalanan Yunan adası olmuş. Yunan ve Nazi güçlerinin Kasım 1943'deki "Leros savaşı" kısa sürüyor, Nazi'lerin kazandığı 5 günlük savaş ve sonrasına dair her şeyi görebileceğiniz bu müze ziyareti sonrası Lakki'de Savaş anıtında fotoğraf molası alıyoruz.Savaş Anıtı, İkinci Dünya Savaşı sırasında Alman bombardıman uçaklarının Yunan destroyeri Vasilissa Olga'ya (Kraliçe Olga) saldırısını anmak için anıtlaştırılmıştır.Gemi 26 Eylül 1943'te Lakki Körfezi'ne batar ve kumandanı, 6 subayı, 65 denizci ve mürettebat ölür.Bunun anısına her yıl 26 eylülde anma töreni düzenleniyor.
Bundan sonraki durağımız Leros Kalesi.
Leros Kalesi, Leros'un başkentine bakan güçlü bir Ortaçağ kalesidir. Aynı zamanda Meryem Ana Kalesi anlamına gelen Leydi Kalesi olarak da bilinir.Kalesi, muhtemelen antik bir akropol ve 10. yüzyılın sonunda Bizans İmparatoru Alexius I'den Agios Ioannis Theologos Manastırı'na bağışlandı. Frankli dönemlerde, Kale, Aziz John Şövalyeleri tarafından güçlendirildi ve adayı ve sakinlerini istilalardan korumak için kullanıldı. İzleyen yüzyıllarda, Kale, adanın Türk, İtalyan ve Alman fatihleri için gözetleme yeri olarak hizmet etti. Sonuç olarak, çok fazla zarar görmüş..
Buraya Platanos'tan 400 basamaklı bir yoldan da çıkılabiliyor..
Ve son durağımız yel değirmenleri,değirmenler her ne kadar günümüzde işlevi başlangıçta yapılanlarla aynı olmasa da, yine de ziyaretçilerin ilgisini çeken Leros adasının karakteristik yapılarından ve bizde fotoğraflamadan dönmüyoruz.
Ardından Panteli 'de alacağımız öğle yemeği sonrası otelimize geçerek serbest zaman alıyoruz.


2.Gün Programı

Sabah kahvaltısının ardından 11.00 de odaları boşaltarak Agia Marina 'ya transfer oluyoruz.
12:50 feribotu ile Patmos'a geçerek otelimize transfer oluyor ve serbest zaman alıyoruz.
Akşam yemek için rehberiniz yönlendirme yapacaktır.


3.Gün Programı

Sabah kahvaltısının ardında 11:00 de odaları boşaltarak Patmos turumuza başlıy0ruz.Pasaport kontrolü sonrası bizi bekleyen aracımızla Patmos’un manevi mirasının kalbine doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Patmos, Aziz John’un Ada’sı olarak da anılır ve dünya çapında manevi öneme sahip yerleri barındırır. Aziz John Manastırı ve Apokalips Mağarası, adanın en önemli ziyaret noktaları arasında yer alır.Dağın tepesinde 1088 yılında keşiş Hristodulos tarafından yaptırılan adanın en önemli cazibe merkezi olan Agios İoannis Theologos Manastırı bulunmaktadır. Yerli taşlarla inşa edilmiş olan bu etkileyici manastır, görkemli bir şekilde hakim konumdadır ve birçok hacının, manevi mirasının tadını çıkarmak için akın ettiği ve güzelliğine ve sükunetini hayranlıkla izlemek için geldiği bir hac yeridir. Yine rivayete göre, Azis John, Roma İmparatoru Domitian tarafından sürgün edilerek M.s. 95’te buraya geldiğinde Vahiy’i yazdığı Vahiy Mağarası da bulunmaktadır. Mağaraya yürüme mesafesinde, 1713 yılında kurulan ve dini bir okul olarak görev yapan ve aynı zamanda esaret altında bulunan Yunanlıların merkezi olan Patmiada Okulu’nu bulabilirsiniz.Bu kutsal mekanları ziyaret ederek, adanın ruhani atmosferine daha da yakından tanık oluyoruz.Ve Chora'da alacağımız öğle yemeği molasından sonra Kambos bölgesini panoramik olarak görerek turumuzu tamamlıyor liman a geçiyoruz.
17:30 Bodrum'a  dönüş
İyi Geziler dileriz.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

Fiyata Dahil olan Hizmetler
*Turgutreis-Leros /Leros -Patmos /Patmos -Turgutreis feribot biletleri
*Leros 4* Chritoni Paradise Hotel Konaklama ve sabah kahvaltısı
*Leros Ada turu
*Patmos 2-Blue Bay  hotel konaklama ve sabah kahvaltısı
*Patmos ada turu
*Patmos ve Leros'taki otel transferleri
*Türkçe rehberlik

Sık Sorulan Sorular ve Koşullar
 • Mahizar Turizm hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 • Yeşil pasaport  ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.
 • Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
 • Shengen vizesi alacak ve vize işlemlerini acentamız aracılığı ile gerçekleştirecek yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 1 ay önce acenteye teslim etmesi gerekmektedir. Vizenin yetişmemesi ve  vize reddi durumlarında Mahizar Turizm'in' sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Tur programı Mahizar Turizm Acentası  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Mahizar Turizm sorumlu tutulamaz.
 • Mahizar Turizm yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Mahizar Turizm'in' hiç bir sorumluluğu yoktur. Mahizar Turizm sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Mahizar Turizm'in' herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 • Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Mahizar Turizm sorumlu değildir.
 • Bazı Yunan Adalarında bulunan Otellerde 3’lü odalarda ek yatak verilmektedir. 3’lü kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.
 • Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
LEROS-PATMOS

325 €/ Kişi Başı

TUR TARİHLERİ

REZERVASYON
capcha
BİZE ULAŞIN
 • Telefon:0 535 264 55 65
 • Saatler:09:00 - 19:00
 • Adres:Mahizar Turizm Turgutreis-Bodrum
MÜŞTERİ YORUMLARI

.İstanbul'dan Paskalya için Sakız Adası turu için ilk defa aranıza katıldım. Gezi ,Eğlence ve Bilgi anlamında çok güzel bir organizasyon oldu

Muammer Tükenmez

şimdiye kadar gittiğim turlar içinde en mükemmel turlarımı yaptım. Bodrumda benim için 1 numara Menekşe Balkı tur operatöru olarak mükemmel

Nevin Böbrek Yalnızcık

Katıldığım bütün gezilerden son derece memnun ayrıldığım Mahizar Travel'a teşekkür ederim.

Sermin Uysal