TUR PROGRAMI VE TUR DETAYLARI
TUR TARİHLERİ

İOS-FOLEGANDROS-NAXOS -SANTORİNİ-AMORGOS
Bodrum-Kos çıkış
Santorini-Kos uçakla dönüş
5 gece 6 gün
1099 €
16 kişilik kontenjanla
****Heybetli dağlar, yeşil vadiler, güzel plajlar ve kırsal köyleriyle Kiklad adalarının en büyüğü ,ana kraliçesi NAXOS!!!
**Taş yapıların arasından süzülen sokaklar, limon ağaçları, erguvanlar, çinili avlular… Sabaha kadar süren eğlenceleri, eşsiz günbatımları, leziz mutfağı ve Ege’ye bakan şık teraslarıyla Yunan adalarının en havalısı SANTORİNİ!!
**Santorini ile yarışacak kadar heykelsi ve estetik bir ada FOLEGANDROS!!..Bembeyaz kübik evler , renk renk begonviller, yaseminler, zakkumlarla bezenmiş kaldırım taşı sokakları ile adanın merkezi Hora, ve Hora’nın içinde Venedikliler döneminden kalma orjinal surları ve pamuk gibi bembeyaz taş binaları ile kale içi mahallesi Folegandros'un baştacı Kastro!!
**Beyazın mor ile eşsiz uyumu ,Kikladın mor menekşesi..Kardeşleri Mykonos ve Santorini'nin jet set kalabalıkları yerine pırıl pırıl turkuaz suları, nefis kumsalları,deniz, güneş, doğa ve müzik severlerin adası İOS !!
**Buradan kimler geçmemiş ki??Korsanlar , 19. yüzyıl gezginleri, 70’li yılların hippileri, Ai-Giorgis Varsamitis’in “konuşan sularından” kehanetleri gören ada sakinleri ,kitle turizminin dokunmadığı, kutsal geleneklerin, eski patikaların ve uzak köylerin size 20. yüzyılı unutturacağı, 21. yüzyılı umursamayacağınız bir Yunan adası AMORGOS!!

GÜNLÜK TUR PROGRAM DETAYI

1.Gün Programı

Sabah 07.30 Bodrum gümrükte buluşarak 08.30 feribotu ile Kos'a geçiş .
Pasaport kontrolü sonrası kale arkası limana yürüyerek 12.05 feribotu ile Amorgos'a hareket
Yolculuğumuz 3 saat 5 dakika.
Bizi bekleyen aracımızda yerimizi alıyor ve Amorgos turumuza başlıyoruz.
İlk durağımız denizin üzerinde kayalık bir uçurumun üzerine tünemiş etkileyici bir Amorgos manastırı olan Panagia Hozoviotissa ..Bu 10. yüzyıldan kalma uçurum kenarındaki manastır, Ege denizinin baştan çıkarıcı manzarasına sahipken harika bir geleneksel mimariye sahip.Aynı zamanda Luc Besson'un The Big Blue filmini çektiği Agia Anna plajını da fotoğraflayarak Chora'ya çıkıyoruz. Chora, tepedeki tarihi yel değirmenleri, kalesi ve beyaz evleri ile adeta bir tablo gibi. Daracık labirent gibi sokaklarında beyaza boyalı küp şeker gibi evleri, her biri özenle bezenmiş minik avlu ve terasları, tavanı ahşap kaplı sokak geçitleri,mavi renkli minik kilise damları, ağaçlar ve rengarenk çiçekler ile bezenmiş minik meydanları, her kapı önünde, merdivende veya begonvil altında kendine gölge yer edinmiş kedileri, yaz kış adada yaşayan şahsına münhasır yerlilerin orjinal ve özgün dükkan, kafe ve Tavernaları ile gerçekten ruhunuzu okşayan bir kasaba...
Ardından Aegali limanına geçerek akşam yemeğimizi alıyoruz.
Naxos feribotumuz 19:50 de..Yolculuğumuz 2 saat ..
Naxos'a ulaşınca hemen limandaki otelimize yürüyerek yerleşiyoruz.
Dilyenler dışarı çıkabilirler.Otelimiz çarşının merkezinde 3* Hotel Xenia..


2.Gün Programı

Sabah kahvaltının ardından belirlenen saatte aracımızla Naxos köyleri turuna çıkıyoruz.Neşe ve şarap tanrısı Diyonisos’un doğduğu ve büyüdüğü adada, tepelere tünemiş tarihi dağ köylerinden şirin bir ortaçağ köyü olan Halki. Tarihi ağaçlar ve asmalarla gölgelenmiş meydanındaki geleneksel tavernaları, Venedik kuleleri, art-nouveau evleri ile çok fotojenik bir köy.
Yamaç köyü Filoti, Naxos’un en büyük köyüdür. Tablo gibi meydanı (çınar ağaçları ve kafeler caddesi, tavernaları ve dükkanlarıyla) ve kireç badanalı evleri, saksı dolu avluları ve dar geçitleriyle tipik olarak Kiklad kültüründendir.
Bölgede yaklaşık 60.000 koyun yetiştiriliyor; bu nedenle köy, kuzu ve keçi eti gibi hayvancılık ürünlerinin mükemmel kalitesi ve çok çeşitli peynir ürünleri (anthotyro, arseniko, kefalotyri, myzithra ve xinotyro) ile tanınıyor.. Yine adanın en büyük festivaline ev sahipliği yapıyor.
Kahvelerimizi serin çınar ağacının altındaki kafenio larda içtikten sonra Apiranthos köyüne geçiyoruz.
Yemyeşil yeşilliklerle çevrili Apiranthos, Venedik kuleleri ve kemerlerinin, eski taş evlerin ve küçük meydanların harika birer örneğidir. Taş işçiliği nedeniyle Mermer Köyü olarak da bilinir.Öğle yemeğimizi burada aldıktan sonra şehir merkezine Chora'ya geri dönerek otelimize geçiyoruz.
Akşam serbest.


3.Gün Programı

Sabah kahvaltının ardından limana yürüyerek 10:30 seajet katamaranla İos adasına geçiyoruz.Yolculuğumuz yarım saat.İos Yunanca “mor menekşe” anlamına gelen “ion” kelimesinden türeyen bir isim. Bahar aylarında kokusuyla tüm adayı kucaklayan ion çiçekleri ilham kaynağı olmuş adanın ismine..Homeros’un memleketi, Yunanistan’ın göz bebeği. . Kiklad Adaları’nın en güzellerinden biri olarak kabul görüyor.
İos'a ulaştığımızda bizi bekleyen aracımızla otelimize transfer oluyoruz.
Akşam üstü hazırlanarak hem gezi hem akşam yemeği için Chora 'ya transfer oluyoruz.
Beyaz badanalı evlerin arasında uzayıp giden dar sokakları, az katlı binaları, kubbeli çatıları ve bunları süsleyen begonvilleriyle başkent Chora (Hora), göz kamaştırıcı, insanın kalbini çalan bir yer. Ios Adası’nın başkenti olan Chora yel değirmenleri, kiliseleri, dar sokaklarda sıralanmış dükkan, kafe ve barlarıyla pek bir şirin.
Kısa bir gezinti sonrası akşam yemeğimizi burada alarak otelimize dönüyoruz.


4.Gün Programı

Sabah kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve limana transfer oluyoruz.11:15 katamaranla 35 dakikalık bir yolculukla Santorini'ye ulaşıyoruz.
Otelimize transfer olarak eşyalarımızı bırakıyor ve hep birlikte Fira 'da kısa bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz.
Uçurumun tepesinde, çarpıcı güzelliği, inanılmaz manzaraları ile Fira Köyü, Santorini’nin başkenti. Tüm adanın en güzel yeri olmakla övünen Fira’ya beyaz küp şeker şeklindeki binaları, Ege Denizi’ni izleyebileceğiniz inanılmaz manzaraları ,dar sokakları, mağazaları ile hayran kalacaksınız .
Ardından otelimize geçerek odalarımıza yerleşiyoruz.
Saat 15.00 te lobbyde buluşarak Santorini köyleri turuna çıkıyoruz.Limanda bizi bekleyen aracımızla Santorini köyleri turuna çıkıyoruz.
İlk durağımız Megalochori köyü.
Ardından İmeroigli köyünü üzerinden güzel Firostefani (Fira'nın tacı)ye ulaşıyoruz.
Buradan muhteşem Kaldera görüntüleri aldıktan sonra Oia 'ya geçiyoruz.Yunanistan’ın en şahane köylerinden biri olan Oia, dar sokakları, mavi kubbeli kiliseleri, gün batımını izlemek üzere inşa edilen terasları ile Kiklad mimarisinin zarafetini sunuyor.
Burada alacağımız serbest zamandan sonra otelimize giderek odalarımıza yerleşiyoruz.
Otelimiz tam şehir merkezin de 3* Nissos Thira.
Kısa bir mola sonrası yemek için dışarı çıkabiliriz.


5.Gün Programı

Sabah kahvaltının ardından limana transfer olarak 09:00 feribotu ile 2 saat 45 dakikalık bir yolculukla Folegandros'a geçiyoruz.
Limana ulaştığımızda ilk olarak Chora'ya transfer oluyoruz.Deniz seviyesinden yaklaşık 200 metre yükseklikte bir kayanın üzerine kurulmuş olan Chora, adanın kalbidir. Adanın zirvesinde, bir kayalığın üzerinde dengesiz bir şekilde dengelenmiş olan Folegandros'un başkenti ve Kiklad Adaları'nın en güzel ve pitoresk köylerinden biri olarak bilinmektedir .. Arnavut kaldırımlı sokakları, beyaz badanalı evleri, avlusu ve kalesiyle geleneksel köy, Ege'nin en iyi korunmuş köylerinden biridir.
Burada gezip bol bol fotoğraf çektikten sonra Castro'da Pounta meydanında kahve molası alıyor ,Chora'nın kuzeydoğu tarafında, bir kayalık tepe üzerinde , Meryem Ana'nın Göğe Kabulü'ne adanmış, 19. yüzyıldan kalma güzel beyaz Panagia Kilisesi ni fotoğrafladıktan sonra limana Karovastis'e dönüyoruz.
17:00 ye kadar serbest zaman sonrası Santorini2ye dönüş .
Akşam serbest.6.Gün Programı

Sabah odalarımızı boşaltarak havalimanına transfer oluyoruz.
07:15 seferiyle Kos'a uçuşumuzu gerçekleştiriyor ,transferle Kos merkeze dönüyoruz.
17:00 Bodrum' a dönüş.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

*Tüm feribot biletleri
*Tüm otel -liman transferleri
*Naxos köyleri turu
*Santorini köyleri turu
*İos ve Folegandros Chora transfer ve gezileri
*2 gece Naxos -1 gece İos -2 gece Santorini konaklama ve 4 sabah kahvaltısı (son gün erken ayrılacağımızdan kahvaltı alınmayacaktır)
*Santorini -Kos uçak bileti
*Santorini ve Kos havalimanı transferleri
*Rehberlik

Sık Sorulan Sorular ve Koşullar
 • Mahizar Turizm hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 • Yeşil pasaport  ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.
 • Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
 • Shengen vizesi alacak ve vize işlemlerini acentamız aracılığı ile gerçekleştirecek yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 1 ay önce acenteye teslim etmesi gerekmektedir. Vizenin yetişmemesi ve  vize reddi durumlarında Mahizar Turizm'in' sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Tur programı Mahizar Turizm Acentası  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Mahizar Turizm sorumlu tutulamaz.
 • Mahizar Turizm yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Mahizar Turizm'in' hiç bir sorumluluğu yoktur. Mahizar Turizm sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Mahizar Turizm'in' herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 • Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Mahizar Turizm sorumlu değildir.
 • Bazı Yunan Adalarında bulunan Otellerde 3’lü odalarda ek yatak verilmektedir. 3’lü kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.
 • Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
İOS-FOLEGANDROS-SANTORİNİ-NAXOS-AMORGOS

1099 €/ Kişi Başı

TUR TARİHLERİ
REZERVASYON
capcha
BİZE ULAŞIN
 • Telefon:0 535 264 55 65
 • Saatler:09:00 - 19:00
 • Adres:Mahizar Turizm Turgutreis-Bodrum
MÜŞTERİ YORUMLARI

.İstanbul'dan Paskalya için Sakız Adası turu için ilk defa aranıza katıldım. Gezi ,Eğlence ve Bilgi anlamında çok güzel bir organizasyon oldu

Muammer Tükenmez

şimdiye kadar gittiğim turlar içinde en mükemmel turlarımı yaptım. Bodrumda benim için 1 numara Menekşe Balkı tur operatöru olarak mükemmel

Nevin Böbrek Yalnızcık

Katıldığım bütün gezilerden son derece memnun ayrıldığım Mahizar Travel'a teşekkür ederim.

Sermin Uysal