TUR PROGRAMI VE TUR DETAYLARI
TUR TARİHLERİ
 • 1 Temmuz 2024 - Fiyat: ( 330 EURO) Tura Kalan Süre: 10 Gün
 • 22 Temmuz 2024 - Fiyat: ( 330 EURO) Tura Kalan Süre: 31 Gün
 • 19 Ağustos 2024 - Fiyat: ( 330 EURO) Tura Kalan Süre: 59 Gün
 • 16 Eylül 2024 - Fiyat: ( 299 EURO) Tura Kalan Süre: 87 Gün
 • 4 Ekim 2024 - Fiyat: ( 275 EURO) Tura Kalan Süre: 105 Gün

KOS & NİSYROS &KALYMNOS & PSERİMOS & PLATİ

**Hipokrat’ın adası komşu Kos

**Dağcıların gözdsi Kalymnos

**Enfes plajıyla Pserimos

**Sadece 2 kişinin yaşadığı berrak cam gibi denizi ile Plati

**Avrupa’nın en genç aktif volkanına sahip Nisyros


GÜNLÜK TUR PROGRAM DETAYI

1.Gün Programı

Sabah 07.45 liman buluşma (çıkış limanınız tur çıkış öncesi tarafınıza bildirilecektir)

08.30 yarım saatlik bir yolculukla Kos adasına geçiş .

Pasaport kontrolü sonrası bizi bekleyen aracımızda yerlerimizi alıyoruz.

Rehberimizin anlatımlarıyla Lambi-Tigaki-Marmari sahillerinden geçerek Antimachia köyüne doğru yol alıyoruz.

Antimachia aslında turistik bir köy değil ,cazibesi buradaki adanın son yel değirmeni.Papanın değirmeni olarakta bilinen bu değirmen hala çalışır vaziyette ..İkinci dünya savaşı öncesi burada 100 e yakın yeldeğirmeni olmasına karşın şu an ayakta kalan sadece bu ve yaklaşık 205 yıllık .2000 yılında restore edilmiş.

Değirmenin hemen yanında burada öğütülen unlarla yapılan kurabiyelerin satıldığı bir küçük kafeterya ve hediyelikçi var.Alacağımız kısa molada hem kahvelerimizi içiyor hem kurabiyelerin tadına bakıyoruz.

yine dileyen misafirlerimiz hemn karşıdaki Kos folklor museumu gezebilirler.Burası en son 1953 te kullanılmış ,ve o dönemde Kos’luların yaşamlarına ait obje ve eşyaların bulunduğu bir taş ev..

Antimachia ziyaretimizin ardından Dikeos Dağı eteğindeki Zia Köyü'ne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz . Bu yolculuk sırasında Kalymnos ve Pserimos adalarını ve adanın tek gölü olan Tigaki Sahilindeki Tuz Gölü'nü görerek Zia’ya ulaşıyoruz.

Büyüleyici dağ köyü Zia, Kos şehrine yaklaşık 14 km uzaklıkta,846 mt yükseklikte.. Daha serin bir atmosfer yaratan yemyeşil çam ve selvi ormanlarıyla çevrilidir. Köy geleneksel mimarisini korumuştur. Mavi kapı ve pencereli küçük beyaz evler, maviye boyanmış sokaklar ve rengarenk mağazalar ve tavernalar arasından yürüyerek öğle yemeği için tavernamıza geçiyoruz.Akyarlar ve Kalymnos’a karşı öğle yemeğimizi yiyoruz.

Restorantın özel salatası ve oğlak tandır önerimizdir.Yemekten sonra 1 saatlik serbest zaman alıyoruz.

, Arnavut kaldırımlı sokaklarda yürüyüş yapabilir ,fotoğraf çekebilirsiniz .Hediyelik satın alabilirsiniz .

Kanela yani tarçın likörü -domates reçeli hediyelik için iyi bir alternatif olabilir.

Ardından belirlenen yerde buluışarak şehir merkezine dönüyor ve otelimzie yerleşiyoruz.

Akşam serbest .

yemek için rehberimiz yönlendirme yapacaktır.2.Gün Programı

2.Gün

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kardamena limana transfer olmak üzere aracımızda yerimizi alıyoruz.yarım saatlik bir yolculukla Feribot iskelesine ulaşarak 09.30 ta nİsyros’a hareket edecek feribotta yerimizi alıyoruz. . Bir saatlik deniz yolculuğunun ardından Kos ve Tilos arasında yer alan ve birçok küçük ada (Gyali, Agios Antonios, Pachia, Stroggili ve Pergoussa) ile çevrili antik bir volkan adası olan Nisyros'un Mandraki Limanı'na varıyoruz . Bizi Jean Şövalyeleri Kalesi ve Panagia Spilliani Manastırı ile karşılayan kare planlı güzel evleri St. Mandraki'de, 150.000 yıl önce şekillenen yanardağın kraterine gidiyoruz.Bugün hâlâ aktif olan ve Avrupa'nın en genci olan Stefanos Yanardağı Krateri'ni tanıdıktan sonra , Osmanlı döneminde adaya İncirli adını veren incir ağaçları arasında masalsı bir köy olan Nisyros'un en güzel köyü Nikia Köyü'nü ziyaret ediyoruz. Bembeyaz evleri, begonvilli sokakları ve büyüleyici insanlarıyla Nikia Köyü'nde sanki zaman durmuş gibi hissediyor, ardından Nisiros'un merkezi Mandraki'ye gidiyoruz.

Öğle yemeğinin ardından rehberimizin bize vereceği serbest zamanda Mandraki sokaklarında yürüyüş yapma, Soumada adı verilen adaya özgü acı badem likörü ve hediyelik eşyaları satın alma şansımız oluyor. Günün sonunda büyülü Nisyros adasına veda edip Kardamena Limanı'na doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Daha sonra bizi Kos'a götürecek otobüste yerlerimizi alıp Kos adasının merkezindeki otelimize dönüyoruz.

Akşam serbest.3.Gün Programı

3.Gün

Otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra odaları boşaltıyor ve eşyalarımızı bavul odasına bırakarak gezi teknesindeki yerlerimizi alıyoruz.İlk durağımız Kalimnos Pothia olacak.Dilerseniz kıyıda bekleyen mini tren ile Kalymnos sokaklarında kısa bir tur atabilir ya da rehberimizle birlikte birbirinden güzel Kalimnos evleri arasından ve sünger müzesine kadar gidebilirsiniz.

Serbest zamanımız 2 saat ..

Ardından egenin minik adalarından kışın sadece 27 kişinin yaşadığı Pserimos’a geçiyoruz. Burada vereceğimiz molada hem Pserimos'un eşsiz plajında yüzmenin keyfini çıkarıyoruz, hem de deniz kenarındaki tavernalarda birşeyler yudumluyoruz.

Pserimos ‘ta alacağımız serbest zamandan sonra tekneye dönerek öğle yemeğimizi alıyoruz.Son durağımız Plati..Burada sadece 2 kişi yaşıyor .. Plati Adası'nın inanılmaz berrak sularında motorları durduruyor ve balıkların arasında yüzmenin keyfini çıkarıyoruz. Günün sonunda üç güzel adayı tanıyacağımız mavi yolculuğumuzu tamamlıyor ve Kos'a doğru yol alıyoruz.

Tekneden çıkarak otele geçiyor eşyalarımızı alarak feribot limanına yürüyoruz.

Check ın işlemleri ve pasaport kontrolü sonrası bizi Bodrum'a götürecek feribotta yerlerimizi alıyoruz.

18.00 Bodrum’a dönüş..

Keyifli geziler dileriz..

FİYATA DAHİL HİZMETLER

Programa dahil olan hizmetler

-Bodrum-Kos gidiş dönüş katamaran tipi feribot biletleri

-2 gece 2* Hotel Catherine konaklama
17-19 mayıs turu konaklama 2* Hotel Sonia dır 

-Otelde alınacak 2 sabah kahvaltısı

-Nisyros Volkan turu
(Kos -Kardemena gidiş dönüş transfer hizmeti/ Kos -Nisyros feribot biletleri/Nisyros adası otobüslü Volkan turu ve rehberlik ücreti içerir-Volkan' giriş ücreti dahil değildir.8 € dur.)

-Üç adalar tekne turu

-Tekne turunda alınacak öğle yemeği (içecek hariç)

-Kos köyleri turu

*Türkçe rehberlik

*Yunanistan bölgesel rehberlik

*Tursab zorunlu sigorta

Sık Sorulan Sorular ve Koşullar
 • Mahizar Turizm hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 • Yeşil pasaport  ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.
 • Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
 • Shengen vizesi alacak ve vize işlemlerini acentamız aracılığı ile gerçekleştirecek yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 1 ay önce acenteye teslim etmesi gerekmektedir. Vizenin yetişmemesi ve  vize reddi durumlarında Mahizar Turizm'in' sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Tur programı Mahizar Turizm Acentası  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Mahizar Turizm sorumlu tutulamaz.
 • Mahizar Turizm yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Mahizar Turizm'in' hiç bir sorumluluğu yoktur. Mahizar Turizm sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Mahizar Turizm'in' herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 • Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Mahizar Turizm sorumlu değildir.
 • Bazı Yunan Adalarında bulunan Otellerde 3’lü odalarda ek yatak verilmektedir. 3’lü kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.
 • Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
Kos-Nisyros-Kalymnos -Pserimos-Plati

299 €/ Kişi Başı

TUR TARİHLERİ

REZERVASYON
capcha
BİZE ULAŞIN
 • Telefon:0 535 264 55 65
 • Saatler:09:00 - 19:00
 • Adres:Mahizar Turizm Turgutreis-Bodrum
MÜŞTERİ YORUMLARI

.İstanbul'dan Paskalya için Sakız Adası turu için ilk defa aranıza katıldım. Gezi ,Eğlence ve Bilgi anlamında çok güzel bir organizasyon oldu

Muammer Tükenmez

şimdiye kadar gittiğim turlar içinde en mükemmel turlarımı yaptım. Bodrumda benim için 1 numara Menekşe Balkı tur operatöru olarak mükemmel

Nevin Böbrek Yalnızcık

Katıldığım bütün gezilerden son derece memnun ayrıldığım Mahizar Travel'a teşekkür ederim.

Sermin Uysal