TUR PROGRAMI VE TUR DETAYLARI
TUR TARİHLERİ

İzmir Çıkışlı Extra Turlar  Dahil Büyük İtalya Turu

Milano (1) & Sirmione & Venedik (1) & Floransa (1) & San Gimignano & Siena Roma (2) & Orvieto & Pisa (1) & Portofino & Como & Milano (1)

İzmir’den İzmir’e

                       5 ŞEHİR | Sun Express : Milano - Milano | 7 Gece


GÜNLÜK TUR PROGRAM DETAYI

1.Gün Programı

Adnan Menderes Havalimanı'nda, Dış Hatlar Terminali'nde bulunan Sun Express Hava Yolları kontuarında bagaj ve bilet işlemlerinizi tamamladıktan sonra Milano'ya yapılacak olan Sun Express Hava Yolları tarifeli seferi için uçuşa hazır oluyoruz. (Uçuşunuzdan üç saat önce havalimanında olmanız, pasaport kontrolü ve bilet/bagaj işlemlerinizi zamanında tamamlamanız için önerilir.) Milano'ya varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle şehir turumuza başlayacağız. Milano, Avrupa'nın modanın kalbi olarak bilinirken bir yandan da zengin mutfağı, etkileyici operası ve tarihi kiliseleri ile ünlüdür. İtalya'nın finans ve iş dünyasının merkezi olmasına rağmen, alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimleri için de ideal bir yer olan Milano'da, ünlü La Scala opera binası, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markayı bulabileceğiniz keyifli bir alışveriş merkezi olan La Galeria ve tarihi Porta Romano gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Tur sonrasında Milano'daki otelimize transferimizi gerçekleştirecek ve dinlenmek için serbest zamanımız olacak. Konaklama otelimizde.


2.Gün Programı

Kahvaltının ardından, Sirmione şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. İtalya'nın en büyük gölü Garda Gölü'nün incisi olarak bilinen Sirmione kasabasına vardığımızda, bizi XIII. yüzyıla tarihlenen Scaligero Kalesi karşılıyor. Begonvil çiçekleriyle kaplı binalar ve tarihi dokusuyla özdeşleşen sokaklar, bu Ortaçağ kasabasını adeta bir masal diyarına dönüştürüyor.Sirmione'deki turumuzun ardından Venedik'e doğru yola çıkıyoruz. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondol gezileriyle ünlü olan Venedik'te, süslemeleriyle ünlü olan "altın kilise" olarak bilinen Bazilika, mahkûmların son kez şehri gördükleri "Son Bakış" Köprüsü, büyük kanal üzerinde yer alan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedik'in en önemli anıt binalarından biri olan Dükler Sarayı ve XV. yüzyılda inşa edilen Saat Kulesi gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz.Turumuzun sonunda Venedik'teki otelimize transferimizi gerçekleştirecek ve dinlenmek için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Yeme-içme önerisi: Dondurma, deniz ürünleri ve mürekkep balıklı makarnayı denemelisiniz.

Alışveriş önerisi: Cam ürünler, Murano camları.

Rota : Milano- Sirmione : 135 km ( 2 saat 45 dakika ) Sirmione - Venedik : 153 km ( 2 saat 15 dakika ) Konaklama: VENEDİK


3.Gün Programı

Otelde alacağımız kahvaltının ardında Floransa’ya hareket ve şehir turu. Rönesans’ın başkenti Floransa’da, aynı zamanda Pinokyo’nun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’nin dışarıdan görülmesi. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Floransa’daki otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Yeme - içme önerisi : Floransa bifteğini tadabilirsiniz.

Alışveriş önerisi: Bölgenin ünlü Toscana şarapları.

Rota : Venedik - Floransa : 261 km ( 3 saat 30 dk ) Konaklama: FLORANSA


4.Gün Programı

Otelde alacağımız Kahvaltının ardından, San Gimignano & Siena turu için otelimizden hareket ediyoruz. İlk durağımız San Gimignano olacak. Bu Toskana'nın Orta Çağ şehri, etrafını surlarla çevrili, 14. yüzyıldan kalma ve dünyanın en kaliteli üzüm bağlarına, en iyi dondurmacısına ve ünlü porcini ve türüf mantarlı peynirlere ev sahipliği yapar. Burada nostaljik bir atmosferde gezinti yapacak ve şehrin güzelliklerini keşfedeceğiz.San Gimignano'dan sonra Siena'ya hareket edeceğiz. Siena, Orta Çağ'dan kalma dar sokakları, küçük caddeleri ve Avrupa'nın en büyük meydanı olarak bilinen Campo Meydanı ile ünlüdür. Burada İtalyan mutfağının enfes lezzetlerini deneme şansı bulacak ve Toskana Bölgesi'nin keşfedilmeye değer şehirlerinden birini daha yakından tanıyacağız.San Gimignano ve Siena gezilerinin ardından, alışveriş yapma imkanı bulabilmeniz için outlet gezisi için yola çıkacağız. Bu tam günlük Toskana turu boyunca sizi unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar bekliyor olacak.t. Ardından Roma’daki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Yeme-içme önerisi: İnce dilim pizza ve dondurma.

Alışveriş önerisi: Toscana şarap ve peynirlerinden satın alabilirsiniz.

Rota : Floransa - San Gimignano : 59 km ( 1 saat ) San Gimignano - Siena : 42 km ( 50 dakika  ) Siena - Roma : 234 km ( 3 saat 15 dakika )  Konaklama: ROMA


5.Gün Programı

Otelde alacağımız Kahvaltının ardından, Roma İkonları ve Vatikan turu için hazırlıklarımızı tamamlayarak yola çıkıyoruz. "Dünyanın merkezindeki kent" olarak anılan Roma, sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleriyle sizi büyüleyecek. Antik dönemden Rönesans'a uzanan farklı mimari stillerdeki binalarıyla, Roma bizi tarihsel bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların ustalıkla inşa ettiği eserler, her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma bu kalabalığı bile insanı boğmadan taşıyabiliyor.Turumuzda, Avrupa medeniyetine yön vermiş, 23 asırlık tarihiyle tanıklık etmiş Roma'da bir dizi önemli yeri ziyaret edeceğiz. İlk olarak, Roma İmparatorluğu döneminde gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış olan antik tiyatro Colosseum'u gezeceğiz. Ardından, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu'nu keşfedeceğiz. Efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma'ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi'ni görecek ve sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri'ni ziyaret edeceğiz. Ayrıca, Vatikan'ı, yani San Pietro Kilisesi'ni, Castel San't Angelo - Melekler Şatosu'nu, Pantheon'u (Tanrıların Tapınağı) ve Piazza Popolo'yu da keşfedeceğiz.Bu unutulmaz turumuz boyunca, Roma'nın zengin tarihini ve kültürünü derinlemesine keşfedeceğiz. Turumuzun ardından Roma’daki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Yeme-içme önerisi: Taze kesilmiş makarnaların ve tiramusunun tadına bakmalısınız.

Alışveriş önerisi: Roma'ya özgü hediyelik eşyalar.

Rota : Roma - Vatikan : 4,7 km ( 25 dakika )  Konaklama: VATİKAN


6.Gün Programı

ORVİETO – PİSA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Orvieto turu için hazırlıklarımızı tamamlayarak yola çıkıyoruz. M.Ö. 493 yılında Batı Anadolu'dan gelerek Orvieto'ya yerleşen Etrüskler'in yüksek dağ tepelerinde kurduğu bu dünya mirası şehri keşfedeceğiz. Napolyon'un bile fethedemediği bu tarihî şehirde, Etrüsk dönemine ait izlerle dolu yüksek dağ tepelerini görmek bizim için unutulmaz bir deneyim olacak.Orvieto'dan sonra, Pisa turu için hareket ediyoruz. Pisa, dünya genelinde bilinen en önemli tarihi eserlerden biri olan eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik bir gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ve Miracoli Meydanı'nı ziyaret edeceğiz. Dileyen misafirlerimiz, bu tarihi şehirde keyifle gezerek bolca fotoğraf çekebilirler.Bu turlarımız boyunca, zengin tarih ve kültüre sahip bu şehirleri keşfederken, unutulmaz anılar biriktireceğiz.Turumuzun ardından Pisa’daki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

Yeme-içme önerisi: Lumachella deneyebilirsiniz.

Alışveriş önerisi: Birbirinden çeşitli pinokyo kuklaları satın alabilirsiniz.

Rota : Vatikan - Orvieto : 138 km ( 2 saat 30 dakika ) Orvieto - Pisa 246 km ( 3 saat 30 dakika )  Konaklama: PİSA


7.Gün Programı

MİLANO – İZMİR

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması, rehberinizin bildireceği saatte havalimanına transfer ve Sun Express Hava Yolları tarifeli seferi ile İzmir - Adnan Menderes havalimanına hareket. Adnan Menderes havalimanına varışımızın ardından turumuzun ve servislerimizin sonu.


8.Gün Programı

MİLANO – İZMİR

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması, rehberinizin bildireceği saatte havalimanına transfer ve Sun Express Hava Yolları tarifeli seferi ile İzmir - Adnan Menderes havalimanına hareket. Adnan Menderes havalimanına varışımızın ardından turumuzun ve servislerimizin sonu.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

DAHİL OLANLAR:
 Sun Express Hava yolları ile İzmir (ADB) - Milano (MXP) gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 3*&4* şehir dışı otellerde 7 gece oda & kahvaltı konaklama
 Alan-otel-alan transferleri
 Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
 Sirmione Şehir Turu
 Venedik Şehir Turu
 Floransa Şehir Turu
 Pisa Turu
 Siena Turu
 San Gimignano Turu
 Roma İkonları Turu
 Vatikan Turu
 Orvieto Turu
 Milano Şehir Turu
 Como Turu
 Portofino Tekne Turu
 Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

Sık Sorulan Sorular ve Koşullar
 • Mahizar Turizm hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 • Yeşil pasaport  ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.
 • Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
 • Shengen vizesi alacak ve vize işlemlerini acentamız aracılığı ile gerçekleştirecek yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 1 ay önce acenteye teslim etmesi gerekmektedir. Vizenin yetişmemesi ve  vize reddi durumlarında Mahizar Turizm'in' sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Tur programı Mahizar Turizm Acentası  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Mahizar Turizm sorumlu tutulamaz.
 • Mahizar Turizm yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Mahizar Turizm'in' hiç bir sorumluluğu yoktur. Mahizar Turizm sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Mahizar Turizm'in' herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 • Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Mahizar Turizm sorumlu değildir.
 • Bazı Yunan Adalarında bulunan Otellerde 3’lü odalarda ek yatak verilmektedir. 3’lü kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.
 • Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
Her Şey Dahil Büyük İtalya

1099 €/ Kişi Başı

TUR TARİHLERİ
REZERVASYON
capcha
BİZE ULAŞIN
 • Telefon:0 535 264 55 65
 • Saatler:09:00 - 19:00
 • Adres:Mahizar Turizm Turgutreis-Bodrum
MÜŞTERİ YORUMLARI

.İstanbul'dan Paskalya için Sakız Adası turu için ilk defa aranıza katıldım. Gezi ,Eğlence ve Bilgi anlamında çok güzel bir organizasyon oldu

Muammer Tükenmez

şimdiye kadar gittiğim turlar içinde en mükemmel turlarımı yaptım. Bodrumda benim için 1 numara Menekşe Balkı tur operatöru olarak mükemmel

Nevin Böbrek Yalnızcık

Katıldığım bütün gezilerden son derece memnun ayrıldığım Mahizar Travel'a teşekkür ederim.

Sermin Uysal